Koberce čištění Hradec Králové

Špinavý koberec mi perfektně vyčistil A SERVIS kotoučovým strojem, tepování sedaček Hradec Králové

V poslední době jsem se stala naprosto oddaný fanoušek avokáda. Vím, že když jsem si ho před lety koupila v supermarketu, abych ochutnala to exotické ovoce (tenkrát to opravdu byla vzácnost, teď avokádo mají v každém krámě), moc mě nezaujalo. Ale nedávno jsem se k němu vrátila. Protože jsem si dávala na meníčko salát, kde byla zamíchaná spousta avokáda a moc mi to chutnalo. Tak jsem si to koupila domů, že si udělám dip z chipsů (rozmačkané avokádo smíchám s nasekanou cibulkou, solí, pepřem a citrónovou šťávou) a bylo to prosté výborné.

Pak jsem se někde dočetla – ono, jak je to avokádo pomalu módní záležitost, tak o něm píší všelijaké ty lifestylové magazíny – že záleží na zralosti. Avokádo musí být měkké na zmáčknutí, ale ne moc, to by už bylo zkažené. A asi jsem si tenkrát koupila nezralé avokádo. Protože to se vyznačuje i lehce nahořklou chutí. Takže teď jsem už poučená a nechám ho případně ve spíži dozrát, nejrychlejší to je v papírovém pytlíku.

Když…

Když jsem zmiňovala ty časopisy, tak jsem četla na internetu nějaký článek, že Británie zvažuje kroky, aby snížila míru zranění, kterou mají lidé při loupání nebo odpeckovávání avokáda. Vzpomínám si, že jsem se tomu zasmála. Což zpětně hodnotím jako blbost, protože jsem se mohla poučit předem. Mně se totiž stalo přesně to samé. Nevím, jak preparujete avokádo vy, já jsem si osvědčila postup uvedený právě v některém z těch magazínů.

Avokádo se rozpůlí a do pecky se zasekne nůž, načež se pecka vypáčí. To se mně ale posledně nepovedlo, tak jsem začala pecku páčit špičkou nože a jak jsem držela to avokádo v dlani, píchla jsem se skrze to avokádo do ní. Bylo to povrchové, žádné šití nebylo potřeba, ale v tu chvíli teklo krve hodně. Já jak byla v šoku, tak jsem nedala ruku hned do dřezu, takže jsem pokapala koberec, co v kuchyni máme. Je to sice modrý žíhaný koberec, ale i tak ta krev byla hrozně vidět.

Zkoušela…

Zkoušela jsem to drhnout, trochu to i povolilo, ale tmavé kápance na koberci zůstaly. Tak jsem hledala na internetu kontakt na nějakou schopnou úklidovou firmu, že bych to spojila rovnou s generálním úklidem koberce. Nejvíc se mi líbila firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Čištění koberců, tak jsem se s nimi rovnou domluvila na termínu. Byli moc milí a koberec vyčistili do poslední skvrnky, navíc se celý prozářil, takže vypadá skoro jako nový.

Ten zásah probíhal tak, že A SERVIS používá k čištění kotoučový stroj, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré skvrny, ale i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se zmíněná kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Což zaručí, že je koberec vydezinfikovaný.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *